Maak jezelf bereikbaar

WordPress plugin: Contact Form 7 – maak jezelf bereikbaar

door Stan Lenssen op 26 maart 2010

Zit jij nog eenzaam op je zolderkamertje te sleutelen aan je weblog? Voel jij je buitengesloten, geïsoleerd? Op een eiland in de grote wereld?

Dan heb ik een fijne tip voor jou, waarmee de gemeenschap zich voor jou opent. Want een blogger hoeft geen kluizenaar te zijn. Dat beeld is langzaamaan wel achterhaald.

Contact Form 7 voor al je dates

Er zijn er genoeg daarbuiten die ook eens wat diepgaander met jou willen kletsen. Als jij leuke stukjes schrijft, dan vinden anderen jou interessant. Ze willen graag iets met jou afspreken. Maar dan moet je dat wel toestaan. Zij moeten de brug wel kunnen slechten.

Reacties plaatsen op je schrijfsels is daarvoor veel te openbaar. Als het echt tot dates moet komen, dan heb je Contact Form 7 nodig. Een simpele plugin die gemaakt is voor de buitenwacht. Zodat zij jou discreet kunnen bereiken.

Contact Form 7 haalt je uit je isolement. Jij wordt toegankelijk voor anderen. Die kunnen eindelijk hun vragen kwijt. Of hun ideetjes bij jou spuien. Een echte date mag ook natuurlijk.

Meer dan oppervlakkige contacten

Je wilt bereikbaar zijn. Je lezers moeten je vragen kunnen stellen. Buiten het weblog om. Gewoon in je mailbox, maar zonder het gevaar van spammers die jouw openheid misbruiken.

Contact Form 7 is een makkelijke plugin die dat voor je kan regelen. Je kunt er heel flexibel formulieren mee maken. Eenvoudig in te vullen door een bezoeker. En met één druk op de knop stuurt die de ingevulde data naar jouw mailbox.

Maar Contact Form 7 kan meer. Ik noem maar eens vijf dingen:

  • Bescherming van jouw e-mailadres
    Jouw e-mailadres hoeft niet meer op je website. Zo hou je het lekker voor jezelf en maak je het lastig voor de spammers. Een veilig gevoel en het scheelt je heel wat junkmail.
  • Geen gedoe met mailpakketten
    Een bezoeker kan voortaan overal contact leggen. Daar is geen mailpakket voor nodig. Jouw formulier is altijd op je site beschikbaar. Dus geen gedoe met software die niet luisteren wil.
  • Gegevens zijn altijd compleet
    Contact Form 7 controleert de gegevens. Vult de klant wel alles in? Moet hij vaste keuzes maken? Het is allemaal geen probleem. Dat gaat je met een gewone mail niet lukken.
  • Een automatisch bedankje naar de bezoeker
    Wil je extra service bieden, dan kun je de klant een mailtje sturen. Als bevestiging op zijn contact met jou. Stel dat één keer in en je hebt een automatische klantenbinder.
  • Het stopt niet bij contactformulieren
    En je kunt nog veel meer leuke dingen doen. Een enquêteformulier, een reserveringsvoucher, een folderaanvraag. Jij kent jouw klant het beste, jij weet wat hem behaagt. Maak er gewoon je formuliertje voor.

Contact Form 7 gaat veel verder dan je dates. Het is een prima zakelijke tool die jouw business bereikbaar maakt. Prettig en betrouwbaar.

Jouw bezoekers zullen dat waarderen, want ergens op jouw site willen zij een veilige eerste stap naar een bestelling kunnen zetten.

Contact Form 7 in een notendop

  • Naam
  • Hoofdfunctie
    • Met Contact Form 7 kun je invulformulieren op je weblog plaatsen
  • Extra functies
    • Je kunt een automatische mail naar een tweede mailadres laten sturen (dat kan bijvoorbeeld het mailadres van de invuller zijn, handig voor een bevestiging of een bedankje)
  • Meerwaarde voor je blog
    • Gebruiksvriendelijke contacttool voor bezoekers
    • Anti-spam tool
  • Talen
    • Meertalig door vertaalbestand, zelf te vertalen
  • Opmerkingen
    • De weergavestijl kan via CSS worden aangepast
    • Om het spammers extra lastig te maken met CAPTCHA te combineren (een plugin van dezelfde bouwer)

Gerelateerde artikelen

  1. WordPress plugin: Akismet – de schrik van spammers
  2. WordPress plugin: Maintenance Mode
  3. WordPress plugin: Subscribe To Comments

Wil je weten hoe je succesvol vrij kunt werken? Laat mijn artikelen naar je toe komen. Het kost niets en je stopt mij met één muisklik. Schrijf je nu in via RSS of E-mail.

Print dit artikel Print dit artikel   Mail dit artikel Mail dit artikel
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Google Bookmarks
  • NuJIJ
  • Hyves
  • MySpace
  • Facebook

{ 11 reacties… lees ze hieronder of voeg er een toe }

Anne Jan maart 27, 2010 om 14:27

Ik gebruik zelf altijd de WordPress plugin Gravity Forms voor het aanmaken van formulieren. Weliswaar een betaalde versie, maar de gebruiksvriendelijkheid en de mogelijkheden van de plugin betalen zich helemaal terug.
Zie http://bit.ly/Cprvo voor de mogelijkheden van de plugin.

Beantwoorden

Chantal april 10, 2010 om 11:40

Mee eens. Ben een grote fan geworden van Gravity Forms. Raad hem ook altijd aan bij mijn klanten!

Beantwoorden

Stan Lenssen april 10, 2010 om 16:05

Dankjewel Chantal,
Ben Gravity Forms sinds reactie @annjan ook gaan bekijken. Ziet er inderdaad ook erg goed uit. Jij bevestigt dat.
Groeten,
Stan

Beantwoorden

Stan Lenssen maart 27, 2010 om 14:33

Bedankt Anne Jan. Goede tip! Prijs valt erg mee, zag ik. Voor een paar tientjes ben je klaar.
Hele andere vraag: heb jij ook nog een goede tip voor een “related posts” plugin? (Voor het toevoegen van links naar gerelateerde artikelen onderin een post.)

Beantwoorden

Anne Jan maart 27, 2010 om 14:44

Ik heb alleen ervaring met de ‘WordPress Related Posts’ plugin van Denis. Daar ben ik zeer tevreden over. Daarom heb ik ook andere plugins nooit geprobeerd.

Beantwoorden

Stan Lenssen maart 27, 2010 om 14:55

Ziet er goed uit. Bepaalt related posts op basis van tags. Is veel gedownload. Ik ga er eens mee aan de slag.
Enorm bedankt en groeten,
Stan

Beantwoorden

Anne Jan maart 27, 2010 om 14:47

Als je dit overigens wilt gebruiken om je interne linkbuilding te verbeteren wijs ik je ook op een post van Dave Lorrez: http://www.e-tail.be/automatiseer-je-intern-linkbuilding-proces/

Hij beschrijft een plugin die geautomatiseerd werkt en je veel extra bezoekers kan opleveren. Heb het zelf nog niet geprobeerd.

Beantwoorden

Stan Lenssen maart 27, 2010 om 14:56

Dankjewel. Nog meer tips :-)
Ga ik zeker ook naar kijken.
Stan

Beantwoorden

Stan Lenssen maart 27, 2010 om 17:30

Hi Anne Jan,
Ik ben tevens aan het experimenteren met Yet Another Related Posts Plugin van http://mitcho.com/code/yarpp/
Misschien ook een aanrader voor jou om eens naar te kijken. Ziet er allemaal erg goed uit, en met een aanbeveling van Matt Mullenweg, WordPress creator himself ;-)
Groeten en nogmaals bedankt voor de spoortjes die je voor me hebt uitgezet,
Stan

Beantwoorden

Anne Jan maart 27, 2010 om 19:40

Graag gedaan en bedankt voor je tip over de ‘Yet Another Related Posts Plugin’.

Beantwoorden

Guus juli 16, 2010 om 19:36

Heel erg bedankt!

Beantwoorden

Laat een reactie achter

Previous post:

Next post: